551
198152

SKRIVBORD med UPPSATS. Rokokostil, delvis 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
16 500 SEK

Fanérat med alm. Svängda ben, 3 lådor i sarg, skiva klädd med svart skinn, uppsats med 6 lådor. Beslag i rokokostil med dekor av blommor. Längd 110, bredd 66 cm, höjd 117 cm. Nyckel finns.

Fanersprickor. Slitage. Kompletterat.