553
208049

Mikael Dahl, hans efterföljd

(Sverige/England, 1659-1743)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
Mikael Dahl, hans efterföljd
(Sverige/England, 1659-1743)

MICHAEL DAHL, hans efterföljd, olja på duk, 1700-tal.

Damporträtt, midjebild. (Enligt uppgift föreställande Mrs Warrington) 77 x 63 cm.

Uppfodrad duk, krackelyr. Endast på spännram.