561
206342

SKÅP, Sverige 1940-50-tal, okänd formgivare.

Utropspris
5 000 SEK
436 EUR
456 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Mahogny, rottingflätade dörrar, mässingsbeslag. Inredning med lådor, hyllplan. Längd 98 cm, djup 44 cm, höjd 97 cm.

Skador, slitage.