639
195976

GOLVVASER, ett par, porslin. Japan 1900-talets första hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris

Spolformade med uppdragen hals. Svängda bladornerade hänklar. Heltäckande polykrom dekor av fåglar bland trädpion, prunus, lotus m m. Höjd 68 cm.

Litet fotnagg.