BOK, 3 vol. von Wright, M,W & F: SVENSKA FÅGLAR. Stockholm 1927-29.
Bruna skinnband med guldsnitt. Nr 308 i numrerad upplaga till förmån för Verner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld. Säljes i befintligt skick. Mapp med ytterligare 10 litografier medföljer.
Ej genomgångna. Slitna ryggar.
×
Logga in
Kunde inte logga in