1317
205836

HERMÈS, rock, 1970-tal.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
218 - 262 EUR
228 - 274 USD
Klubbat pris
4 600 SEK
HERMÈS, rock, 1970-tal.

Beige kamelhårsulster med skärp i midjan, dubbelknäppt. Två fickor framtill, ärm med slejf. Fodrad med beige siden. Etikettmärkt "HERMÈS PARIS". Enligt etikett fransk storlek 42. Motsvarar ungefär dagens storlek 40. Rygglängd 118,5 cm, bystvidd 104 cm, midjevidd 106 cm, ärmlängd 47 cm.

Lagningslapp samt extra knapp medföljer