1509
205807

COCKTAILKLÄNNING, 1960-tal.

Utropspris
800 - 1 000 SEK
78 - 97 EUR
89 - 111 USD
Klubbat pris
1 500 SEK
COCKTAILKLÄNNING, 1960-tal.

Svart siden. Båtringad med klockad kjol. Knäppning i ryggen samt med dekorationsrosett. Dold dragkedja. Underkjol i tyll. Etikett märkt: "Caroll MODEL", "4903". Rygglängd mitt bak 935,5, bystvidd 84, midjevidd 68, ärmlängd 24,5 cm.

Obetydligt slitage.