1510
226222

LEJA, långklänning 1960-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
1 400 SEK
LEJA, långklänning 1960-tal.

Gräddvit siden. Axelbandslös klänning med snäv kjol. Överdel samt del av kjol med applikation av spets och pärlor. Draperad midja med rosett. Dragkedja i rygg. Etikettmärkt: "Leja Stockholm import". Rygglängd 120, bystvidd ca 80, midjevidd ca 73 cm.

Obetydligt slitage, fläckar