134
218625

KARMSTOL, gustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Gråmålad och delvis bronserad. Rundade kannelerade ben. Armlän. Dekor av bl.a. fleuroner och rosor.

Senare bemålning. Smärre sprickor. Slitage. Förstärkt undertill. Maskstungen.