135
217923

SPEGEL, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
5 000 - 4 000 SEK
441 - 353 EUR
460 - 368 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Förgylld och bronserad. Pastellagedekor med blomsterslingor. Uppsvängt krön med snäckdekor. Fasetterat glas. Höjd 73 cm.

Smärre dekorskador. Senare glas. Delvis senare förgyllning. Bakstycke saknas.