152
221310

MATGRUPP, Paolo Barracheli, 'Roman Deco', ca 1980.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
8 300 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Matbord med sex stolar. Rotfaner, macassar, svärtat trä m.m, förgylld metall, acryl. Bordet etikettmärkt ROMAN DECO S.P.A Paolo Barracheli MADE IN ITALY. Bordet längd 200 cm, bredd 109 cm, höjd 80 cm. Stolarna med tygklädda sitsar.

Fläckar, slitage. (7)