199
221158

KANDELABRAR för fyra ljus, ett par. Svart marmor och förgylld brons. Oscarianska 1800-talets slut.

Utropspris
4 000 SEK
353 EUR
368 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Konande skaft på rund fot. Svängda bladornerade ljusarmar behängda med slipade prismor. Kedjehängen. Höjd 55 cm.

Slitage. Smärre repor.