217
219682

SÄNGHIMMEL. Gustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris

Gråmålad. Snidad lagerkrans. L 117, b 69.

Slitage. Senare bemålning.

Proveniens

Tistad, Södermanland.