227
221287

BYRÅ. Senbarock, 1700-talets första hälft.

Utropspris
15 000 SEK
1 320 EUR
1 380 USD
Klubbat pris

Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Fem lådor. Droppformade draghandtag. Framtill kulfötter. L 108, b 60, h 87. Nyckel finns.

Torksprickor, lagningar, fanerskador. Beslag, lås, fotlist och kulfötter senare.