26
212399
VASER, 5 st samt SKÅL, keramik. Sydostasien, bl a Ming.

Vaserna närmast klotformade med gröngrå glasyr (7,5 - 15) skålen rund på indragen fot med grå glasyr (diam 17).

Krackelyrer, kantnagg, glasyrmistor.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

652 - 870 EUR

Klubbat pris:
4 000 SEK
Kontakta specialist
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14