267
223134

VÄVD TAPET, gobelängteknik. 204 x 138,5 cm. Flandern/Frankrike omkring 1900.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris

Polykromt pastoralt landskap med ung dam och två putti bland blommor, träd och byggnader. Ramverk av gardin och tofsar.

Kompletteringar: några delar från äldre tapet. Något slitage, fläckar, skador, lagningar.