303
223831

MATTA. Old Heris. 414,5 x 311 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris

Brunröd botten med polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade palmetter, blommor och blad. Mörkblå huvudbård med granatäppel-, arabesk- och blomrankor.

Ställvis slitage, något smutsig, fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med smärre trampveck och skador, en kortsida saknar ställvis några knutrader.