304
223847

MATTA. Old Heris. 344 x 229 cm.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 240 - 1 410 EUR
1 290 - 1 470 USD
Klubbat pris

Brunröd botten med stor polykrom medaljong, hörnornament och stiliserade blomslingor. Bred mörkblå huvudbård med stor blomranka.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, malskador. Långsidorna och en kortsida med trampveck och smärre skador, en kortsida saknar flera knutrader.