41
198500

SIDEBOARD, regencystil, England, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med mahogny. Svängd form, kannelerade ben. 5 lådor samt "lönnfack" i sidan. Beslag i mässing. Längd 193 cm, bredd 70 cm, höjd 92 cm.. Nyckel finns.

Fanérskador, slitage.