48
192807

Johan Axel Wetterlund

(Sverige, 1858-1927)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Johan Axel Wetterlund
(Sverige, 1858-1927)

"Tiger"

Signerad J.A. Wetterlund. Gjutarstämplar Herman Bergman Fud. Grönpatinerad brons. Längd 39, höjd 26 cm.

"Katalog öfver bronser från Herman Bergmans konstgjuteri AB Stockholm", motivet upptaget som N:o 128 samt avbildat halvsida.