213186

53. PALL, Singer, tidigt 1900-tal.

Fot av gjutjärn, rund, snurrbar sits av lackat trä. Foten märkt i godset SINGER. Höjd 44 cm.

Normalt slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK / 217 - 326 EUR
Klubbat pris
3 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto