54
196495

Jorma Puranen

(Finland, Född 1951)
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 210 EUR
2 030 - 2 300 USD
Klubbat pris

Jorma Puranen
(Finland, Född 1951)

JORMA PURANEN, C-print, sign, numr 2/6 o dat 2004.

"Travels on canvas, #1". Signerad Jorma Puranen och daterad 2004 och numrerad 2/6 a tergo. Bildstrl, diasec 74 x 95,5.

Proveniens

Galleri Flach, Stockholm.

Galerie Blickensdorff, Berlin, 27 augusti - 16 oktober 2004.
Galerie Anhava, Helsingfors, 9 februari-5 mars 2006.
Momentum, Moss, Norge.
Galleri Flach+Thulin, Stockholm, 2008.