96
218745
STOLAR, 12 stycken, rokokostil, 1900-tal.
Stolar, 12 stycken, rokokostil, 1900-tal.

Två av stolarna med armlän. Bonad ek. Skuren dekor av rocaille. Genombruten ryggbricka av balusterform. Kopplade ben. Klädsel i gyllenläder.

Slitage. Sprickor i klädsel.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 174 - 2 717 EUR

Klubbat pris:
24 000 SEK
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29