365
255227

YVES SAINT LAURENT, klänning samt jacka 1980-tal

Utropspris
1 500 - 1 800 SEK
131 - 157 EUR
137 - 164 USD
Klubbat pris
800 SEK

Stickad crèmefärgad ylle med bruna stickningar. Ärmlös klänning med smala axelband, rak modell. Enligt etikett fransk storlek 36 (motsvarar ung 36/38). Etikettmärkt: "YVES SAINT LAURENT tricot MADE IN FRANCE PARIS". Längd mitt bak 90 cm (exkl axelband). V-ringad kofta med två fickor. Etikettmärkt: "YVES SAINT LAURENT tricot MADE IN FRANCE PARIS". Rygglängd mitt bak 62,5, ärmlängd 37 cm.

Obetydligt slitage.