500
258529

HERMÈS, handväska, 1970-tal

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
4 400 SEK
HERMÈS, handväska, 1970-tal

Svart ödla med mässingsspänne i form av en knut. Invändigt svart skinn, tvådelad samt ett mindre fack. Stämpelmärkt: "HERMÈS PARIS". 27,5 x 18 cm.

Obetydligt slitage.