540
299213

ALAÏA, kavaj, 1990-tal

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris
ALAÏA, kavaj, 1990-tal

Svart bomull i figursydd modell. Kraftiga axelvaddar samt närmast korsetterad nederdel med sydda kanaler och fransar i hampasnöre. Ärm med svag puff. Etikettmärkt "ALAÏA PARIS". Enligt etikett fransk storlek 38 (motsvarar ungefär svensk liten 36). Rygglängd mitt bak 54, bystvidd 100, midjevidd 68, ärmlängd 42 cm.

Obetydligt slitage.