Madeleine Pyk – en samling F769
711
298049

HERMÈS, handväska, "Kelly 28"

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
HERMÈS, handväska, "Kelly 28"

Orangefärgat Togo-skinn med orange stickningar. Rundade sömmar utåt, "retourné". Spänne samt lås i silverfärgad metall märkt "HERMÈS-PARIS", nyckelhållare med nycklar och axelband. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE", artisanstämplad "N39", inramat "K". 28 x 22 x 10 cm.

Obetydligt slitage.

Originalask samt dustbag medföljer.