Vintage och Juveler S199

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
6ARMBAND, guld med smaragder.Defekt lås. Clasp with damage.
73RING, gammalslipad diamant, ca 1,30 ct, samt mindre åttkantslipade diamanter, ca 1910.Skenan med tennlödning/leadrepair to the shank.
311BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.50 ct.Litet nagg.
322FRACKKNAPPAR, opaler, sekelskifte 1900.Alltså frackknappar och inte manschettknappar som det stått tidigare.

Tillkomna föremål

Nr.Föremål
439ACHANEL, axelremsväska, 1980-tal.

Utdragna föremål

Nr.Föremål
100COLLIER, 6 rader odlade barocka pärlor, ca 5 mm, med lås med smaragder och diamanter.
114RING, stor naturlig blisterpärla med briljantslipade diamanter, tot. ca 0.40 ct. Malmö 1987.
115COLLIER, doserade odlade pärlor, 8,5-6 cm, med mittdel av vitguld med hängande pärla.
116HÄNGSMYCKE, blå safirer, ca 6 ct, med briljantslipade diamanter, tot. ca 0.70 ct.
177COLLIER, diamantriviéré, briljantslipade diamanter, tot. 15.30 ct.
198ARMBAND, 39 briljantslipade diamanter, tot. 9.86 ct.
279COLLIER, briljantslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct.
280ARMBAND, briljantslipade diamanter, 1.09 ct.
380CHANEL, axelremsväska "2:55".
382LOUIS VUITTON, handväska, "That's Love Canvas Tote GM", limited edition 2007.
408YVES SAINT LAURENT, kavaj.
465ODICINI COUTURE, cocktailklänning.
483LOUIS VUITTON, väska, "Rem".
543ANDREA ODICINI, klänning.
554CHEAP AND CHIC BY MOSCHINO, kavaj.
600CÉLINE, handväska.
602HERMÈS, bälte.
751CÉLINE, portmonnä.
766LOUIS VUITTON, clutch.

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.