Vintage & Jewellery S199

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
6ARMBAND, guld med smaragder.Defekt lås. Clasp with damage.
73RING, gammalslipad diamant, ca 1,30 ct, samt mindre åttkantslipade diamanter, ca 1910.Skenan med tennlödning/leadrepair to the shank.
311BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad. Vikt 0.50 ct.Litet nagg.
322FRACKKNAPPAR, opaler, sekelskifte 1900.Alltså frackknappar och inte manschettknappar som det stått tidigare.

Tillkomna föremål

Nr.Föremål
439ACHANEL, axelremsväska, 1980-tal.

Utdragna föremål

Nr.
100
114
115
116
177
198
279
280
380
382
408
465
483
543
554
600
602
751
766

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.