363
326225

HERMÈS, resväska, "Haut à Courroies".

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Kalvskinn i naturfärgad läder samt vävd tyg. Insida med gråtonad tyg med fiskbensmönster. Rundade sömmar utåt, "retourné". Spänne i silverfärgad metall märkt "HERMÈS-PARIS". Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE", artisanstämplad "MA3" inramat "C". 44 x 25 x 54 cm. Nyckel finns.

Lås saknas. Mindre maskor. Smärre repor och märken.