Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
363
326225

HERMÈS, resväska, "Haut à Courroies".

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Kalvskinn i naturfärgad läder samt vävd tyg. Insida med gråtonad tyg med fiskbensmönster. Rundade sömmar utåt, "retourné". Spänne i silverfärgad metall märkt "HERMÈS-PARIS". Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE", artisanstämplad "MA3" inramat "C". 44 x 25 x 54 cm. Nyckel finns.

Lås saknas. Mindre maskor. Smärre repor och märken. Nyckel finns.