Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
426
328680

HERMÈS, scarf, "Etriers".

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
116 - 145 EUR
133 - 166 USD
Klubbat pris
2 100 SEK
HERMÈS, scarf, "Etriers".

Siden, märkt "HERMÈS-PARIS". Signerad "F. de LA PERRIERE", designad av Francoise de la Perriere 1964. Motiv av stigbyglar i gult och ljusbrunt mot vit botten, vinröd bård. 89 x 89 cm.

Obetydligt slitage.