434
348974

MÄRTHASKOLAN Boutique, klänning 1970-tal

Utropspris
600 - 800 SEK
53 - 71 EUR
55 - 74 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Röd ullblandning med svart grafiskt mönster. Rak modell med knytband i halsen, plisserad nederdel samt lång ärm. Knappar fram. Etikettmärkt: "HKH Hertiginnans av Västerbotten Hovleverantör Märthaskolans boutique STOCKHOLM". Storlek ca 40. Längd mitt bak 115 cm, ärmlängd 55cm, bystvidd 96 cm.

Obetydligt slitage.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

407. Arman (Armand Pierre Fernandez), "Venus aux Petits Cuilliers".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK