550
343886

PARFYMFLAKONGER med etui, Frankrike 1800-tal

Utropspris
4 000 SEK
380 EUR
434 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Slipade glasflakonger med lock med målade bilder av Paris attraktioner. Etui av glas med bronsmontering samt kulfötter. Flakong höjd 6,5 cm. Etui längd 13 cm, bredd 13 cm, höjd 12 cm.

Nagg på lockets insida.