Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
819
348858

LANVIN, väska

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
LANVIN, väska

Lila skinn med beslag, länk samt dragkedja i guldfärgad metall. Framtill en ficka med dragkedja. Länk delvis i metall, lackerat läder samt tvinnat tyg. Dekor av hänge i form av medalliong, märkt "LANVIN PARIS" samt "22 rue du Faubourg Saint Honoré PARIS". Storlek på väska regulerba med dragkedja undertill. Invändigt fodrad i svart logomönstrad tyg, tre fack varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "LANVIN PARIS MADE IN ITALY". 37 x 22 x 4,5-11,5 cm.

Obetydligt slitage, enstaka repor.