820
351678

MYRENE DE BEMONVILLE, tvådelad dräkt bestående av kavaj samt kjol, 1960-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
800 SEK

Lila och vit fiskbensmönster. Fyra fickor framtill. Helfodrad i lila tyg. Etikettmärkt "MYRENE DE BEMONVILLE PARIS". Enligt etikett storlek 38. Rygglängd mitt bak 63 cm, bystvidd 92 cm, ärmlängd 42 cm. Kort kjol, helfodrad i lila tyg. Etikettmärkt "MYRENE DE BEMONVILLE". Enligt etikett storlek 42. Midjevidd 74, längd 45 cm.

Obetydligt slitage, ett ärmhål med smärre slitage.