246
383070

IWC, International Watch Company, Schaffhausen, Inca, herr, stål, Anti-magnet, 1950-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Manuell, ljus urtavla, index med romerska siffror, plexiglas, stålvisare, diameter 34 mm. Krona med fisk logo. Urtavla, boett samt verk märkt IWC. Boettnummer 1093350. Svart läderband, Omega.

Urtavla med anlöpning. Slitage och repor på boett och glas. Ej funktionstestad.