247
383100

MOVADO, herr, 14k guld, 1950-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Manuell, silverfärgad urtavla, liten sekundvisare, stavindex i guld med arabiska siffror 12,2,4,8,10, plexiglas, diameter 35 mm. Senare svart läderband.

Bruksslitage. Smärre anlöpning på urtavla. Ej funktionstestad.