474
374880

JOHN GALLIANO, dräkt bestående av kavaj, byxa samt kjol, 1980-tal

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris

Svart ylleblandning. Jacka med delvis plisserat mittparti, klädda knappar. Samtliga delar etikettmärkt "John Galliano PARIS". Enligt etikett fransk storlek 42. Rygglängd mitt bak ca 51 cm, bystvidd ca 86 cm, ärmlängd ca 45 cm. Raka långbyxor, byxben skuret längre bak än fram. Enligt etikett fransk storlek 40. Midjevidd ca 76 cm, längd ca 110 cm. Rak kjol, helfodrad i svart sidenblandning. Enligt etikett fransk storlek 38. Midjevidd app 70 cm, längd ca 56 cm.

Knapp i byxlinningen saknas. Smärre bruksslitage.