648
448065

HERMÈS, handväska, "Kelly 28".

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Svart skinn med svarta stickningar. Spänne och lås i metall med guldöverdrag, märkt "HERMÈS-PARIS". Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Invändigt tre fack, varav ett större. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS", otydlig artisanstämpel möjligen "P". 28 x 21 x 12 cm.

Smärre bruksslitage.

Orginalkartong med skador medföljer.