180
481094

JEAN-PAUL GAULTIER, skinnjacka, sent 80-tal.

Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
1 740 - 1 920 EUR
1 830 - 2 010 USD
Klubbat pris
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Svart skinn med dekor av silverfärgade nitar. Asymmetrisk blixtlås. Rygg samt ärmar med snöring i svart siden. Fodrad i svart quiltat sidentyg med röda stickningar. En ficka invändigt. Etikettmärkt "Jean Paul GAULTIER CUIA MADE IN ITALY". Rygglängd mitt bak ca 56 cm, ärmlängd ca 60 cm.

Slitage. Foder med revor.

Proveniens

Micael Bindefeld

På bild med Grace Jones på Hamburger Börs 1992