185
481066

KAVAJ, Tiger of Sweden, storlek 50

Utropspris
4 000 - 4 500 SEK
349 - 392 EUR
365 - 411 USD
Klubbat pris
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Silverfärgat broderat tyg med dekor av medaljonger. Dubbelslits. Två fickor samt bröstficka. Fodrad i ljusgrått tyg med invävt logomönster. Invändigt fyra fickor. Eikettmärkt "Tiger of Sewden", enligt etikett storlek 50.

Smärre bruksslitage

Proveniens

Micael Bindefeld

På bild med Pehr G Gyllenhammar på julgransvernissage 2009 Hotel Birger Jarl