SKRIVBORD, 1900-talets tredje kvartal.

Skiva fanerad med teak. Fyra lådor i sarg. Två hurtsar fanerade med ek. Hurtsar med två lådor och en utdragbar skrivskiva vardera. Längd 175 cm, bredd 75 cm, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Ställvis blekt. Fläckar. Märken och repor. Ej ursprungligen hophörande hurtsar och skiva. Mindre fanérskador, hål samt ett hörn avslaget.

Utropspris
3 000 SEK