SKRIVBORD

1900-talets tredje kvartal.

Skiva fanerad med teak. Fyra lådor i sarg. Två hurtsar fanerade med ek. Hurtsar med två lådor och en utdragbar skrivskiva vardera. Längd 175 cm, bredd 75 cm, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Bruksskick. Ställvis blekt. Fläckar. Märken och repor. Ej ursprungligen hophörande hurtsar och skiva. Mindre fanérskador, hål samt ett hörn avslaget.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss