BORDSSKULPTURER

Ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.

Förgylld och patinerad brons, samt vit marmor. Mansbyster på postament. Höjd 22 cm.

Konditionsrapport

Dekorbortfall (kedjehängen saknas). Slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Chef hemvärderingen, specialist möbler och konsthantverk

+46 8-614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    6 201
    633 EUR
    764 USD

    Budhistorik (17 bud)
    7 6 jan 09:516201SEK
    8A 6 jan 09:516001SEK
    8 5 jan 22:165500SEK
    Acceptpris på 4 500 SEK uppnåddes