MYNT

100 Corona, Kejsardömet Österrike-Ungern 1915.

Åtsidan med Kejsar Franz Josephs porträtt, frånsidan med den kejserliga örnen. Diameter ca 36 mm. Monterad som hänge, fattningen av mässing. Vikt inklusive mässingsfattning ca 35 gram.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Monterad.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 9 000 SEK

    Slutpris

    7 715
    788 EUR
    951 USD

    Budhistorik (10 bud)
    8 5 jan 18:267715SEK
    7A 5 jan 18:257515SEK
    8 5 jan 18:257400SEK
    Acceptpris på 7 000 SEK uppnåddes