MATTA, semiantik Kirman, ca 354 x 269 cm.

Benvit botten med polykrom medaljong, blombuketter och rankor. Mörkblå huvudbård med kartuscher med blommönster.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, trampveck, smärre skador och malskador.

Utropspris
2 000 SEK