VAS

Porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i trådgårdsmiljö, höjd 42 cm.

Konditionsrapport

Slitage, smärre nagg, mistor, bränningssprickor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

+46-73-940 08 18
alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    500
    51 EUR
    61 USD

    Budhistorik (2 bud)
    2 5 jan 12:05500SEK
    Acceptpris på 500 SEK uppnåddes
    1 3 jan 20:40400SEK