Fanerat med mahogny. Skinnklädd skrivskiva. Åtta lådor, beslag av mässing. Bredd 137,5. Bredd 76. Höjd 77,5 cm.
Slitage. Skador. Repor. Märken. En gavel med fanerskada. Ett draghandtag saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10