FIGURIN

Porslin, Otto Pilz, Meissen, 1900-tal.

Stickande fåraherde med tre får. Längd 39, höjd 33 cm.

Konditionsrapport

Skador. Lagningar. Bruksslitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 700
    376 EUR
    462 USD

    Budhistorik (13 bud)
    1A 2 jan 21:113700SEK
    2 2 jan 21:113500SEK
    1A 2 jan 20:243221SEK