BORDSLAMPOR

2 st, porslin, Kina, 1900-tal.

Polykrom dekor av figurscener. Höjd ca 28,5 cm (exklusive lösa armaturdelar)

Konditionsrapport

En av dem med omfattande lagningar. Bruksslitage. Omarbetade. Ej funktionstestade. Flisor. Sprickor.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V9

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    2 709
    275 EUR
    338 USD

    Budhistorik (9 bud)
    3A20 jan 13:112709SEK
    420 jan 13:112509SEK
    3A20 jan 13:102209SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes